O společnosti

Firma TRONIC spol. s r. o. je dlouholetým výrobcem vinutých dílů pro elektroniku a energetiku.

Byla založena v roce 1991 manžely ing. Jiřím Valentou, CSc. a Helenou Valentovou. Z původní malé rodinné firmy s cca 25 zaměstnanci, s provozovnou v nebytových prostorech v Praze – Nuslích, se od roku 2009 společnost přestěhovala do vlastních prostor cca 7000 m2 v průmyslové zóně v Praze 9 – Horních Počernicích.

Koncem roku 2017 se ujal vedení firmy syn Petr Valenta. Hlavní činností je výroba transformátorů, tlumivek, dalších vinutých dílů a magnetických obvodů, také el. zdrojů a jednoduché elektroniky.

Disponujeme vlastním vývojovým pracovištěm, kde se vyvíjí jednak výrobní technika a nové magnetické obvody, s použitím nejnovějších poznatků a materiálů dle požadavků a poptávky zákazníků.

S našimi transformátory se můžete setkat od roku 1991 jak v drobné elektronice, tak i ve velkých dopravních prostředcích.

Naše výrobky najdete nejen na tuzemském trhu, ale i v zahraničí. Vyrábíme transformátory na klasických plechových jádrech EI, UI, 3UI, toroidních jádrech, jádrech UNIcore, feritových jádrech různých tvarů a velikosti, amorfních jádrech, transformátory a tlumivky VN a v neposlední řadě i vzduchové cívky (reaktory), nebo zákaznické speciality.

Zkvalitnění výroby vidíme v oblasti metrologie, dále ještě životnosti a v zavedení nových měřicích metod. Jedná se především o zkoušky dvojnásobným napětím při dvojnásobné frekvenci a měření částečných výbojů. Naše aktivity dále míří do oblasti certifikace našich výrobků a používání materiálů UL. Jsme držiteli certifikátu ISO9001, ENEC a jsme držiteli licence na vybrané řady transformátorů.